منو
Your Cart

اطلاعات مفید شومینه

اطلاعات مفید شومینه

1)- شومینه های برقی را چگونه می توان روشن نمود؟

همانطور که می دانیم، تمامی شومینه های برقی با سوخت برق (الکتریک) کار می کند، راه اندازی شومینه برقی بسیار آسان است، شما از همان سیم کشی استاندارد خانه خود بدون نیاز به اجرای سیم کشی خاص استفاده می نمائید، فقط کافی است شومینه را در نزدیکی یک پریز برق استاندارد قرار داده و دوشاخه را به آن متصل نمائید و از طریق کلیدهای لمسی، ریموت کنترل و یا از طریق گوشی های هوشمند و تبلت شومینه برقی خود را روشن نمائید.

2)- شومینه های برقی چگونه کار می کنند؟

در خصوص نحوه عملکرد شومینه برقی باید اذعان داشت که در شومینه برقی سوختن چوب واقعی وجود ندارد، بلکه این تکنولوژی با استفاده از هیزم های مصنوعی کامپوزیتی و لامپهای ال ای دی (LED) بوده که سوختن واقع بینانه را بوجود می آورند و مصرف برق خیلی ناچیزی نیز دارند. بدلیل استفاده از RGB LED در شومینه های برقی آوالون برای اولین بار در ایران و جهان، شما می توانید رنگ دلخواه به شعله آتش نیز بدهید.

3)- شومینه های برقی چگونه حرارت یا گرمایش تولید می کنند؟

اساس کار شومینه های برقی، ایجاد گرمایش از طریق سیستم الکتریکی است، یعنی فرآیند تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی است. شومینه های برقی برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی از یک هیتر برقی استفاده می کنند، عبور جریان برق از داخل مقاومت الکتریکی هیتر شومینه سبب تولید گرما می شود. برای افزایش راندمان شومینه و گرمایش از طریق هیتر، از سیستم فن (پروانه بادبزن) بهره گرفته شده است. یعنی گرمای حاصل از هیتر شومینه توسط یک دستگاه فن طولی (پروانه بادبزن) با خروجی هوای تقریباً 140 مترمکعب در ساعت به داخل محیط انتقال می یابد.

شومینه های برقی سوخت پاکیزه ای دارند، گرد و غبار تولید نمی کنند، به سرعت خاموش و روشن می شوند و نگهداری آن راحت است.

4)- شومینه های برقی چه مقدار گرما تولید می کنند و برای چه فضایی مناسب هستند؟

شومینه های برقی در حدود 5000 Btu/hr گرمایش دارند (در حالت روشن بودن با 1500 وات در ساعت) و در شرایط استاندارد حرارت و گرمای کافی برای یک اتاق تا 40 مترمربع را در یک ساعت فراهم می کنند و همچنین بعنوان یک سیستم گرمایشی مکمل برای محیطی بزرگتر از این نیز می توانند مناسب باشند. البته اشاره نمودیم که در شرایط استاندارد، یعنی دمای مورد انتظار شما باید در حد استاندارد باشد. و همچنین تأمین گرمایش بستگی به سیال بودن هوای خانه شما نیز دارد، یعنی رابطه مستقیم با میزان و دفعات باز و بسته شدن در و پنجره نیز دارد.

5)- آیا اجرای شومینه های برقی هزینه زیادی دارد؟

شومینه های برقی آوالون به شما این اجازه را می دهد زمانی که از مزایای آتش شومینه زیبا لذت می برید همچنان بدون احتیاج به تأمین چوب یا مصرف گاز گرم بمانید و سوخت پاک را تجربه کنید، و هزینه های اضافی بابت لوله کشی گاز و یا نصب دودکش خرج می کنید را صرفه جویی نمائید و این به نفع جیب شماست.

6)- هزینه سوخت شومینه برقی چقدر است؟

استفاده از جلوه بصری شعله آتش شومینه برقی، بدلیل استفاده از لامپهای LED هزینه برق خیلی ناچیز دارد، چرا که در سایزهای بزرگ و در ماکزیمم مصرف روشنایی شعله، کمتر از 25 وات در ساعت مصرف دارند و یک شومینه کم مصرف محسوب می شود.

لیکن در صورت استفاده از سیستم گرمایشی شومینه های برقی باید اشاره نمائیم که شومینه های برقی دارای 2 حالت برای گرمایشی بصورت مینیمم و ماکزیمم می باشند، در حالت مینیمم 750 وات در ساعت (3.41آمپر) و در حالت ماکزیمم 1500 وات در ساعت (6.82 آمپر) مصرف دارند. شما با مراجعه به فرمول محاسبه قبض برق خود و با در نظر گرفتن میزان ساعات استفاده از شومینه، براحتی می توانید هزینه برق مصرفی خود را محاسبه نمائید.

شاید عده ای این سوال برایشان پیش بیاید که هزینه گرمایش برقی در مقابل گرمایش با یک سیستم حرارت مرکزی گران تمام می شود، باید این مطلب را دقت نمائیم که گاهی اوقات شومینه برقی خیلی کارآمدتر از سیستم حرارت مرکزی است. اگر شما وقت خود را در یک اتاق نشیمن سپری می نمائید، استفاده از شومینه برقی پرتابل در آن اتاق کارآمدتر است از گرمایش کل خانه که انرژی براحتی به هدر می رود.

7)- آیا شومینه های برقی در طرح و سایز یکسان تولید می شوند؟

از نظر طراحان گروه صنعتی شومینه آوالون محدودیتی در طرح و سایز شومینه های برقی مدرن و کلاسیک آوالون نبوده و شومینه ها به هر طرح و سایز مشتری در حد امکان فنی قابل انجام و ساخت می باشد. طراحی فوق العاده و منحصر بفرد شومینه های برقی آوالون در انواع شومینه مدرن و شومینه کلاسیک توسط تیم طراحی گروه صنعتی آوالون انجام شده و تحول هنر و تکنولوژی روز را به نمایش می گذارد.

8)- نحوه و شرایط نصب شومینه های برقی چگونه است؟

از نظر نصب شومینه های برقی محدودیتی وجود ندارد. شومینه های برقی قابلیت نصب روی دیوار به حالت یک شومینه ال سی دی (LCD Fireplace) و شومینه مدرن و یا بصورت شومینه زمینی و شومینه کلاسیک و یا به حالت یک شومینه پرتابل و شومینه قابل حمل در هر یک از اتاقها یا لابی ساختمان را دارند.

لازم است بدانیم مدلهایی از شومینه های برقی از نوع شومینه مدرن و شومینه کلاسیک هستند که با فریم چوبی و با رنگ دلخواه شما قابل ترکیب می باشند. ظاهر چوبی و طراحی مستقل این شومینه این امکان را فراهم می آورد تا از اتاقی به اتاق دیگر براحتی قابلیت جابجایی داشته باشد و برای خانه، آپارتمان و یا دفتر کار مناسب و قابل استفاده باشند.

همچنین علاوه بر جابجایی، شومینه های برقی در هر موقعیتی از خانه قابل نصب هستند، در دیوارهای داخلی، در ارتفاع پائین یا بالا، حتی در گوشه و کنج اتاق شما.

9)- آیا شومینه های برقی را در هر محیطی می توان نصب نمود؟

تقریباً محدودیتی برای محل نصب شومینه های برقی وجود ندارد، فقط تا حد امکان از نصب شومینه های برقی در محیط های مرطوب و نم دار مثل حمام خودداری نمائید. و نصب شومینه های برقی در محیط بیرون و روباز نیز توصیه نمی شود. شومینه های برقی بصورت شومینه دیواری و شومینه مدرن در هر موقعیتی از فضای داخلی قابل نصب می باشند.

10)- نصب کردن شومینه ها چقدر طول می کشد؟

شما کافی است مکان مورد نظر خود برای نصب شومینه را انتخاب نموده و با استفاده از براکت و سه عدد پیچ با رولپلاک که معمولاً داخل کارتن بسته بندی موجود می باشد، براکت را به دیوار نصب و شومینه برقی را بصورت یک شومینه دیواری براحتی روی آن براکت قرار دهید. این مراحل می تواند کمتر از 10دقیقه به طول انجامد.

11)- آیا برای نصب شومینه های برقی نیاز به متخصص یا نصاب شومینه می باشد؟

محصولات شومینه برقی آوالون دارای شرایط نصب آسان می باشند و همچنین موارد و نحوه نصب به طور کامل در دفترچه راهنمای شومینه موجود می باشد. بنابراین شخصاً نیز می توانید اقدام به نصب شومینه های برقی نمائید، لیکن جهت نصب ایمن توصیه می شود از همکاران شرکت یا فرد متخصص در این زمینه استفاده نمائید.

12)- چگونه می توانم اقدام به تمیز کردن شومینه برقی نمایم؟

برای تمیز کردن شومینه برقی کافی است از یک دستمال تمیز بهمراه مایع های تمیز کننده استفاده کنید. برای ایمنی بیشتر، موقع تمیز کردن بدنه فلزی شومینه مراقب باشید که شومینه به پریز برق متصل نباشد. همچنین از پاشیدن مستقیم آب به شومینه برقی خودداری نمائید.

13)- آیا امکان جایگزینی شومینه برقی با شومینه های قدیمی وجود دارد؟

در برخی موارد که اندازه شومینه های قدیمی و سنتی با سایز شومینه های برقی تطابق داشته باشد براحتی قابل جایگزینی می باشد، در غیر اینصورت شما نیاز به سفارش شومینه برقی با شکل و سایز مخصوص دارید که آنهم توسط کارشناسان و طراحان گروه صنعتی شومینه آوالون براحتی و در اسرع وقت قابل انجام است.